چگونه از هک شدن اکانت تلگرام جلوگیری کنیم

روز به روز تلگرام بین مردم داره گسترش پیدا میکنه و اگه آگاهی لازم برای حفظ #امنیت و حراست از اشتراک تلگرام وجود نداشته باشه ممکن هست که شما قربانی بعدی هک تلگرام یک عده سودجو نوجوان! یا جوان بیکار و علاف باشید.

اصولا #هک به نفوذ اطلاعاتی در سرورها و بانک های داده سرویس دهنده گفته میشه و دزدی از اطلاعات مشترکین در این حالت رو هک میگن ولی وقتی شما به دلیل دانش کمتون رمز یا اطلاعات اساسی دسترسی به تلگرام رو شخصا به مهاجم بدید دیگه اسمش هک نیست. به این روش اصطلاحا #فیشینگ میگن. یعنی شخص یا اشخاص مهاجم سعی میکنن با شبیه سازی نام و لوگوی خودشون به تلگرام و ارسال پیامی مهندسی شده شما رو مجاب کنند که شما با یکی از شناسه های ناشناخته تلگرام که از بد روزگار یه سراغ شما اومدن تا مشکلتون رو حل کنن مواجه میشید اگه سریع متوجه این حقه نشید ممکن هست که به تور ماهیگیری این شیادین بیوفتید و شما صید بعدیشون باشید.

 
ادامه …

حذف اکانت تلگرام در کمتر از یک دقیقه!

اگر شماهم جزو اون دسته از کاربران شبکه های اجتماعی هستید که از ارتباطات بی پایان خسته شده اید و به تازگی به جمع کاربران تلگرام پیوستید، این آموزش به شما کمک خواهد کرد تا برای همیشه و به صورت یک طرفه اسم، مشخصات و پیام های آرشیو شده خودتون در تلگرام حذف کنید.

telegram

هرچند تلگرام گزینه ای در بخش حریم خصوصی اپلیکیشن موبایلی خودش جای داده تا در صورت عدم مراجعه به برنامه در یک بازه زمانی خاص (یک ماه، سه ماه، شش ماه و یا یک سال) اکانت شما رو برای همیشه حذف کنه، اما شاید در شرایطی نیاز داشته باشید که در کمتر از یک دقیقه تمامی ردپاهای خودتون در تلگرام حذف کنید!

ادامه …

آیا تلگرام هم به سرنوشت وایبر و وی‌چت دچار خواهد شد؟

همونطوری که خیلی هاتون میدونید تلگرام در ۱۳ آگوست ۲۰۱۳ به صورت رسمی منتشر شد و تا همین چند وقت پیش عده خیلی کمی تو ایران مصرف کننده اش بودند.

سرعت، امنیت و دقت فوق العاده اون باعث شد تا خیلی از گفتگوهای طبقه بندی شده و سری از طریق این اپلیکیشن انجام بگیره.

اما از وقتی وایبر به علت اعمال فیلترینگ هوشمند کارایی پیام رسانی خودش رو از دست داد، تبلیغات دولوپرها باعث هجوم کاربران ناراضی از وایبر به آن گردید و امروز اکثر کاربران حرفه ای و آماتور پیام رسان های اجتماعی مشترک اون هستند.

telegram-filter
ادامه …