چگونه از هک شدن اکانت تلگرام جلوگیری کنیم

روز به روز تلگرام بین مردم داره گسترش پیدا میکنه و اگه آگاهی لازم برای حفظ #امنیت و حراست از اشتراک تلگرام وجود نداشته باشه ممکن هست که شما قربانی بعدی هک تلگرام یک عده سودجو نوجوان! یا جوان بیکار و علاف باشید.

اصولا #هک به نفوذ اطلاعاتی در سرورها و بانک های داده سرویس دهنده گفته میشه و دزدی از اطلاعات مشترکین در این حالت رو هک میگن ولی وقتی شما به دلیل دانش کمتون رمز یا اطلاعات اساسی دسترسی به تلگرام رو شخصا به مهاجم بدید دیگه اسمش هک نیست. به این روش اصطلاحا #فیشینگ میگن. یعنی شخص یا اشخاص مهاجم سعی میکنن با شبیه سازی نام و لوگوی خودشون به تلگرام و ارسال پیامی مهندسی شده شما رو مجاب کنند که شما با یکی از شناسه های ناشناخته تلگرام که از بد روزگار یه سراغ شما اومدن تا مشکلتون رو حل کنن مواجه میشید اگه سریع متوجه این حقه نشید ممکن هست که به تور ماهیگیری این شیادین بیوفتید و شما صید بعدیشون باشید.

 
ادامه …

حذف اکانت تلگرام در کمتر از یک دقیقه!

اگر شماهم جزو اون دسته از کاربران شبکه های اجتماعی هستید که از ارتباطات بی پایان خسته شده اید و به تازگی به جمع کاربران تلگرام پیوستید، این آموزش به شما کمک خواهد کرد تا برای همیشه و به صورت یک طرفه اسم، مشخصات و پیام های آرشیو شده خودتون در تلگرام حذف کنید.

telegram

هرچند تلگرام گزینه ای در بخش حریم خصوصی اپلیکیشن موبایلی خودش جای داده تا در صورت عدم مراجعه به برنامه در یک بازه زمانی خاص (یک ماه، سه ماه، شش ماه و یا یک سال) اکانت شما رو برای همیشه حذف کنه، اما شاید در شرایطی نیاز داشته باشید که در کمتر از یک دقیقه تمامی ردپاهای خودتون در تلگرام حذف کنید!

ادامه …

پروانه عمومی همگانی گنو

این یک ترجمه غیر رسمی از GNU General Public License به زبان فارسی می باشد. این ترجمه توسط بنیاد نرم‌افزارهای آزاد انتشار نیافته و از لحاظ قانونی مرجعی برای مقررات توزیع نرم افزار تحت پروانه‌ی گنو نمی باشد؛ فقط متن پروانه به زبان انگلیسی چنین مرجعی برشمرده می شود. به هر ترتیب، ما امیدواریم این ترجمه به آشنایی فارسی زبانان با پروانه‌ی جامع همگانی گنو کمک کند.

 

نسخه‌ی ۳، هشتم تیرماه یک‌هزار و سیصد و هشتاد و شش شمسی

هرکسی مجاز به نسخه‌برداری و توزیع کلمه‌ به کلمه‌ی این پروانه می‌باشد ولی تغییر دادن آن مجاز نیست.

 

دیباچه

 پروانه‌ی جامع همگانی گنو یک مجوز سهوتالیف (Copyleft) برای نرم‌افزار و انواع دیگر محصولات است.

پروانه‌ی استفاده از اکثر نرم‌افزارها یا محصولات کاربردی مختلف به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند تا آزادی شما را در تغییر یا به اشتراک گذاردن آن محصول از شما بگیرند، در عوض هدفِ اصلیِ پروانه‌ی جامع همگانی گنو تضمین آزادی شما در به‌اشتراک گذاشتن و تغییر تمام نسخه‌های یک نرم‌افزار است؛ برای حصول اطمینان از اینکه نرم‌افزار برای همه کاربرانش آزاد باقی می‌ماند. ما -بنیاد نرم‌افزارهای آزاد- برای اکثر نرم‌افزارهای خودمان از پروانه جامع همگانی گنو استفاده می‌کنیم؛ این پروانه شامل تمام محصولاتی که مولفین آنها کار خود را مشمول آن بدانند نیز می‌شود؛ شما هم می‌توانید برنامه‌های خود را به همین روش مشمول این پروانه کنید.
ادامه …