آی‌معین بر روی تلگرام

خیلی وقت بود میخواستم برای #آی‌معین، یک بات تلگرامی ایجاد کنم ولی خب روزها اونقدر وقت کم میاوردم که فرصت مطالعه داکیومنت و راهنمای API #تلگرام رو نداشتم، تو هفته گذشته یکی از دوستانم از باتی خبرداد که جاوید عزیز برای وبلاگ جادی داره پیاده سازی میکنه، خب منم بدم نیومد که یک سری به گیت هاب جاوید بزنم و با پیگیری سورس کدهایی که جاوید روی گیت میذاشت کمی از پیچیدگی های API تلگرام سردربیارم، بعد از دیدن کدهایی که جاوید نوشته بود مشتاق به فورک کردن جادی بات شدم.

از اونجایی که خودم به عنوان یک برنامه نویس پی اچ پی با چم و خم کار آشنایی داشتم، ظرف یکی دو روز کدهای جاوید رو کاستومایز کردم و با الحاق بسته های دیگه مثل فراخوانی و ارسال توییت و گزینه های مدیریتی بیشتر بالاخره آی‌معین بات رو ایجاد کنم.
ادامه …

آیا تلگرام هم به سرنوشت وایبر و وی‌چت دچار خواهد شد؟

همونطوری که خیلی هاتون میدونید تلگرام در ۱۳ آگوست ۲۰۱۳ به صورت رسمی منتشر شد و تا همین چند وقت پیش عده خیلی کمی تو ایران مصرف کننده اش بودند.

سرعت، امنیت و دقت فوق العاده اون باعث شد تا خیلی از گفتگوهای طبقه بندی شده و سری از طریق این اپلیکیشن انجام بگیره.

اما از وقتی وایبر به علت اعمال فیلترینگ هوشمند کارایی پیام رسانی خودش رو از دست داد، تبلیغات دولوپرها باعث هجوم کاربران ناراضی از وایبر به آن گردید و امروز اکثر کاربران حرفه ای و آماتور پیام رسان های اجتماعی مشترک اون هستند.

telegram-filter
ادامه …