مهاجرت ایسوس از اندروید کیت کت به اندروید آبنبات چوبی

خیلی وقت بود که کاربران ایسوس چشم انتظار عرضه رسمی اندروید ۵ برای موبایل ها و تبلت هاشون بودن و بالاخره این شرکت تایوانی به انتظارها پایان داد و عرضه اندروید لالی‌پاپ یا همون آبنبات چوبی رو در قالب یک برنامه زمان بندی شده، از هفته پیش برای همه کاربرانی که حمایت نرم افزاری دارند آغاز ...

خیلی وقت بود که کاربران ایسوس چشم انتظار عرضه رسمی اندروید ۵ برای موبایل ها و تبلت هاشون بودن و بالاخره این شرکت تایوانی به انتظارها پایان داد و عرضه اندروید لالی‌پاپ یا همون آبنبات چوبی رو در قالب یک برنامه زمان بندی شده، از هفته پیش برای همه کاربرانی که حمایت نرم افزاری دارند آغاز کرد.

اما بگذارید پیش از صحبت از اندروید لالی‌پاپ، در ایسوس نگاهی به رابط کابری زن یو آی داشته باشیم.
در تصاویر زیر بخش هایی از این رابط کاربری را در اندروید ۴.۴.۲ یا همان کیت کت مشاهده میکنید:

آغاز مهاجرت به لالی‌پاپ در فون پد ۷

مهاجرت با یک اعلان بروزرسانی از طرف ایسوس شروع شد و روند دریافت بروزرسانی بسیار کند پیش میرفت که میتونه به عوامل داخلی یا کندی سرورهای ایسوس برگرده ، به هرحال دریافت ۴۱۳ مگابایت برای من حدود یک ساعت یا بیشتر طول کشید و با قطع و وصلی های زیادی همراه بود که مجبور شدم برای ادامه روند دریافت از یکی از سرورهای پیکربندی شده ارتباط امن سیسکو استفاده کنم.

20150512_141927

پس از نصب لالی‌پاپ تغییرات ظاهری چندانی در اندروید آبنبات چوبی نسبت به کیت کت به چشم نمیخورد و در این نگارش هم از رابط کاربری زن یو آی (zenui) استفاده شده. البته اپلیکیشن هایی مثل what’s Next ، Clock ، File Manager ، Massaging ، Contacts ، Sound Recorder تغییراتی جزئی در ظاهر داشته اند که به نظر میرسه آینده رابط کاربری زن یو آی از اندروید ۵ درحال رقم خوردن باشه.

بهبود عملکرد برنامه ها در این به روزرسانی به وضوح به چشم میخورد. نرمی استفاده و جابجایی میان پنجره ها به نسبت کیت کت بیشتر شده اما لانچر ۱.۳ بروی فون پد ۷ مورد ارزیابی در هنگام ورود به پنجره اپلیکیشن ها دارای باگ آزار دهنده ای هست که احتمال داره دقایقی در حالت لودینگ بمونه و شما نیاز داشته باشید از طریق تسک کیلر ، لانچر را بسته و مجدد باز کنید.

حذف ویجت نمایش وضعیت باتری در اندروید پنج عرضه شده توسط ایسوس در وهله اول ممکن هست کمی آزار دهنده باشه ولی با یک چرخ زدن در تنظیمات تبلت میشود فهمید که پاورسیور از نظر کارایی بسیار بسیار بهبود پیدا کرده و برروی حالت اولترا سیوینگ مود فرایندهای غیرضروری را متوقف و عمر باطری را افزایش میدهد.

20150512_142106

افزوده شدن برنامه اتو استارت منیجر در اندروید ۵ برای فون پد (پیش تر برای محصولات تلفن همراه ایسوس (Zenfone) عرضه شده ) کمک شایانی در مدیریت برنامه های نصب شده در هنگام استفاده یا عدم استفاده از آنها دارد و شما میتوانید مشخص کنید چه برنامه های حق فعالیت در هنگام عدم استفاده مستقیم دارند یا خیر و میتوانند در زمان روشن کردن تبلت فعالیت خود را در بک گراند شروع کنند.

در سایر محصولات اندرویدی چنین برنامه ای معمولا وجود ندارد! و اگر کاربران بخواهند از چنین امکانی بهره‌مند شوند باید موبایل یا تبلت خود را روت کنند تا بتوانند به سطح سیستمی اندروید دسترسی داشته باشند که خود یکی از مزیت های لالی‌پاپ نسبت به اندروید های سری پایین تر است.

photo_2015-05-12_17-36-42

شاید یکی از بدترین به روزرسانی های ایسوس در اندروید ۵ را برای دوربین آن دانست که با ظاهری متفاوت نسبت به قبل در دسترس قرار گرفته است و امکاناتی همچون عکس برداری همزمان با فیلم برداری را به شما نمیدهد و این میتواند یک نقطه ضعف برای آن به حساب بیاید.

بهتر هست که از هدیه تخم مرغ عید پاک اندروید هم غافل نشیم ، مثل همیشه اگر به قسمت درباره در تنظیمات دستگاه اندرویدی خود بروید و چند بار روی نسخه اندروید بزنید به برنامه ویژه اندروید منتقل می شود که این بار یک بازی شسته و رفته تری را میتوانید در لالی‌پاپ بیابید. کافیه فقط انگشتتون رو روی آبنبات چوبی نگه دارید تا با یک ویبره به بازی منتقل بشید :دی

20150512_140904

البته امتیاز گیری از این اندروید فلپی بردی لالی‌پاپ هم کار ساده ای نیست و ممکن هست که زودی دلتون رو بزنه :ط

تقویت نرم افزاری صدا و قابلیت جدید و تازه افزوده شده مدریت اعلان های ورودی از دیگر تغییرات زن یو آی در اندروید لالی‌پاپ هست.

و شاید لازم باشه نگاهی هم به این ویدیو بی اندازیم تا تغییرات اندروید در لالی‌پاپ رو بهتر بشناسیم

باقی تغییرات هم که مربوط میشه به خود اندروید لالی‌پاپ که ایسوس ترجیح داده نسخه ۵ رو با کمترین تغییرات عرضه کنه ،‌پس نباید متنظر اتفاقات شگفت انگیزی از تبلت و موبایل ایسوسی داشته باشیم.

امتیاز شما چگونه است؟

آی‌معین فراتر از یک سایت‌شخصی!
آی‌معین فراتر از یک سایت‌شخصی!

در آی‌معین هرآنچه میبینم، می‌شنوم و تجربه میکنم را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین تصاویر نگارخانه


برو بالا