قطعی گسترده اینترنت در سراسر کشور

راس ساعت ۳ بامداد امروز، اینترنت در اکثر نقاط ایران و خصوصا شبکه انتقال داده آسیاتک قطع شد که با پیگیری هایی که داشتم مشخصا پاسخ صریح و دقیقی از علت قطعی، نه به پشتیبان و نه به من گزارش نشد. قطعی معنادار در شبی حساس، شبی که ثانیه به ثانیه آن توام با استرس ...

راس ساعت ۳ بامداد امروز، اینترنت در اکثر نقاط ایران و خصوصا شبکه انتقال داده آسیاتک قطع شد که با پیگیری هایی که داشتم مشخصا پاسخ صریح و دقیقی از علت قطعی، نه به پشتیبان و نه به من گزارش نشد.

قطعی معنادار در شبی حساس، شبی که ثانیه به ثانیه آن توام با استرس و هیجان از حصول یا عدم حصول توافق احتمالی هسته ای همراه بود.

درست زمانی که همه فیدهای خبری و پخش های زنده و آنلاین از وین زیر ذره بین میلیون ها ایرانی که این روزها به دلیل مصادف شدن با ماه رمضان و صرف وعده سحری بیدار بودند، این سوال را در ذهن پرورش میداد که برفرض توافقی انجام نشد، خب که چه؟ امروز اینترنت قطع شد فردا یا روزهای دیگر رو چکار خواهید کرد؟
توافق نشد فدای سر همه ملت ایران و اگر هم شد چه بهتر و این کارها دیگر معنا و مفهومی ندارد!

photo_2015-07-14_17-33-44

ما در سر میز مذاکره به دنبال رفع تحریم هایی هستیم که زندگی مردم عادی از این که هست بهتر و چرخ زندگی روان تر شود ولی عده ای ظاهرا دست از تحریم اطلاعاتی و خبری مردم از داخل کشور برنمیدارند.

#irandeal #irandealvienna #توافق_هسته_ای

A photo posted by Moein Ghezelbash (@moeinghezelbash) on

جای افسوس دارد که چرا و به چه دلیل در این برهه زمانی سرنوشت ساز و تاریخی با مردم و هموطنان خود چنین میکنند. سانسور اطلاعات و اخبار هرچند از فضای مجازی کاری ساده برای ایشان بدل گشته و هیچ جای تردیدی نیست که نیروهای شریف و زحمت کشی در پس این اقدامات قرار دارند و با هدف حفظ امنیت ملی و آرامش سیاسی کشور دست به این قطعی زده اند، اما بد نیست که با حصول توافق این تنگ نظری ها و بی اعتمادی ها نسبت به مردم کشور از درون حذف و ریشه اعتماد و گل سرخ و بنفش حیات نه در دستان بلکه در دلهایمان جوانه زند.

امتیاز شما چگونه است؟

آی‌معین فراتر از یک سایت‌شخصی!
آی‌معین فراتر از یک سایت‌شخصی!

در آی‌معین هرآنچه میبینم، می‌شنوم و تجربه میکنم را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

آخرین تصاویر نگارخانه


برو بالا